Zielony telewizor

P1190022

P1190029

P1190024

P1190027

P1190025

P1190026

Przedstawiam Państwu telewizor najnowszej generacji – nie pobiera prądu, relaksuje, a długie wpatrywanie poprawia ostrość obrazu i koi oczy. Czy to możliwe? O tak !

Pomysłów na zagospodarowanie ściany w sypialni przewinęło się sporo. Niektóre wymagały dużej ingerencji w obecny stan, inne łączyły się z dużym nakładem finansowym. To, co od dawna chodziło mi po głowie, to zrobienie czegoś co zrekompensuje mi niezbyt atrakcyjny widok za oknem. Zielona ściana. Ściana pełna roślin – mikrołąka.

Na rynku, można znaleźć kilka ciekawych rozwiązań na utworzenie zielonej ściany. Są między innymi tzw. kieszenie, które wypełnia się ziemią, a następnie sadzi w nich rośliny. Taka instalacja jest bardzo ciężka. Oryginale kieszenie są bardzo drogie, zbudowanie takiej ściany to koszt kilku tysięcy złotych. Tańsze odpowiedniki, które można dostać w internecie – jak sugerują internauci – są wadliwe, bowiem przecieka przez nie woda, dlatego stosowanie takich kieszeni wewnątrz pomieszczeń jest ryzykowne.

Potrzeba matką wynalazków. Marzyło mi się, aby rośliny zwisały z sufitu, dzięki czemu cała kompozycja wyglądałaby lekko. Można by było to zrobić i podwiesić na hakach każdą z osobna, ale gdybym za kilka miesięcy uznała, że potrzebuje jakiejś zmiany, pojawiłby się problem ponownego wiercenia haków w innym miejscu i likwidowania obecnych. To musi być coś, co pozwoli na zmianę koncepcji. I wtedy pomysł z drewnianym kijem, drągiem, zawieszonym nad komodą, na który będę wieszać rośliny w dowolnej konfiguracji i ilości, z możliwością zmiany w każdej chwili.

Za 8m białego sznurka, drewniany drąg i 2 haki zapłaciłam ok. 20 pln. Na tej mini instalacji zawiesiłam rośliny ukorzenione w ziemi, a także zerwane z łąki i wstawione do wody. Muszę przyznać, że o takim widoku po przebudzeniu marzyłam od dawna.

 

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s